Божидарац курсеви култура обуке Божидар Аџија

Бесплатна линија : 0800 300 3050800 300 305

Online трибина Мрачне тајне окупације

Online трибина Мрачне тајне окупације

Божидарац Дигитал и "Београд за почетнике" вас позивају на нову онлине трибину “Мрачне тајне окупације" у среду, 29. априла у 19 часова.  
Други светски рат не престаје да нас интригира, а посебно оне бројне интригантне, страшне, контроверзне, језиве и мрачне стране живота под немачком окупацијом о којима мало знамо. Зато нова онлине трибина открива готово филмске сторије и јавне историјске тајне попут „хоризонталне" или „лежеће" колаборације, тј. проституције током нацистичке окупације Србије. Видећете обиље невероватних сведочанстава, тј. фотографија које илуструју ову тему која и даље остаје табу, премда се њоме наука бавила врло предано. 

Kроз приватне фотографије немачких војника  свакодневицу живота за време окупацијеоткриће нам дугогодишњи истраживач Другог светског рата Бранимир Гајић, као и слике ослобођења Београда које нисте имали прилику да видите (!), појединачне судбине кроз понашање наших суграђана током окупације. Зашто су савезници 12 пута бомбардовали Београд у Другом светском рату, како је група немачких војника дезертирала у сред Београда, како су их као таоце држала дорћолска деца у лагумима Kалемегдана, како су Вермахтови борци постали партизани...Шта су  нам све оставили нацисти у Београду (а да ми о томе појма немамо)...Јесу ли "Отписани" били историјска лаж? Kолико је Немаца убијено током рата у Београду - један или тројица?

Пријава је обавезна на следећем линку овде. Учешће је бесплатно. Предавање можете пратити са телефона или компјутера.

Спремите се за једно узбудљиво историјско путовање кроз стравичну прошлост Београда и Србије. Гост трибине је велики познавалац и истраживач Другог светског рата Бранимир Гајић, пасионирани колекционар богате архиве мало познатих фотографија из Другог светског рата. Домаћица и модераторка трибине је Смиљана Попов, новинарка и ауторка научно-популарног тв серијала „Београд за почетнике“, прве ТВ емисије у Србији која је „ушла“ у просветни систем. Наиме,по препоруци Секретаријата за образовање од 2016. године емисија се гледа у београдским основним и средњим школама као помоћно наставно средство, јер на комуникативан, забаван а научно релевантан начин популарише националну културну и историјску баштину, као део много шире, евопске културне баштине.   


Подршка: ГО Врачар

Top