Божидарац курсеви култура обуке Божидар Аџија

Бесплатна линија : 0800 300 3050800 300 305

Упознајте Уроша Предића ове суботе онлине

Упознајте Уроша Предића ове суботе онлине

Božidarac Digital и "Фрагменти прошлости" вас позивају на ново онлине предавање о Урошу Предићу, у суботу, 18. јула, са почетком у 20 часова. Пријаву нађите у наставку.
Предавање прати живот и дело једног од највећих српских сликара кроз причу о 20 дела из његовог опуса. Како је Урош Предић од скромног дечака из Орловата постао један од омиљених сликара српског грађанског слоја, чија је дела у својој колекцији имао и краљ Милан Обреновић. Зашто је свет детета има истакнуто место у његовом опусу. Како је настало Сироче на мајчином гробу и како је било критика односа савременика према напуштеној деци. Како су настала остала иконична дела српског сликарства: Косовка девојка, Свети Сава благосиља Српчад, Весела браћа, а како је једна данас потпуно непозната слика била оштра критика свог времена и људске природе. Презентација је богато илустрована надамо се да ћете уживати.
Подсетимо се заједно на великог аскету за штафелајем, Уроша Предића, у суботу, 18. јула. Пријавите се на линку
овде.
О предавачу:
Милорад Стокин је мастер музички уметник- оперски певач, писац и пасионирани истраживач прошлих времена. Бави се истраживачким и предавачким радом у домену културне историје, културе сећања и ројалистичког културног наслеђа.  Аутор монографије „Међународно такмичење соло певача „Никола Цвејић“ у Руми (2017). Аутор научног рада "Од комада са певањем и пуцањем до прве српске опере" објављеног у Театрону Музеја позоришне уметности Србије (2019). Аутор научног рада „Династија Обреновић у збиркама Музеја позоришне уметности Србије“ и студије „Династија Обреновић и позоришна култура“ објављених од стране Музеја рудничко-таковског краја (2020).  До сада је одржао велики низ предавања која обухватају широк дијапазон тема кулурне историје: историје забаве, позоришног живота, љубавног живота владара као и студиозан преглед живота и дела истакнутих српских сликара: Катарине Ивановић, Уроша Предића и Паје Јовановића. Аутор је и уредник странице Фрагменти прошлости коју тренутно прати близу 120.000 корисника ове друштвене мреже.

Догађај се реализује уз подршку ГО Врачар. 

Top