Божидарац курсеви култура обуке Божидар Аџија

Бесплатна линија : 0800 300 3050800 300 305

Упознајте Пају Јовановића ове суботе онлине

Упознајте Пају Јовановића ове суботе онлине

Božidarac Digital и "Фрагменти прошлости" вас позивају на ново и занимљиво онлине предавање о Паји Јовановићу, у суботу, 4. јула, са почетком у 20 часова. Пријаву нађите у наставку.
Online предавање прати живот и дело једног од највећих српских сликара кроз причу о 20 дела из његовог опуса. Од петлова до Тита. Од аустријског цара до аустријског каплара. Сазнаћете како је Паја Јовановић од слабог вршачког гимназијалца постао омиљени портретиста европских владара и монденског света. Такође осврнућемо се на његову самопромоцију и грађење каријере али и интигама и инспирацији и утицај жена које је волео на његов рад. Током предавања незаобилазна станица ће бити и иконична дела српског сликарства: Сеоба Срба, Таковски устанак и Крунисање цара Душана, а како је нетрагом нестала најмонументалнија слика инспирисана германском историјом... Презентација је богато илустрована и верујемо да ћете уживати.
Подсетимо се заједно на великог Пају Јовановића у суботу, 4. јула. Пријавите се на линку овде

О предавачу:

Милорад Стокин је мастер музички уметник- оперски певач, писац и пасионирани истраживач прошлих времена. Бави се истраживачким и предавачким радом у домену културне историје, културе сећања и ројалистичког културног наслеђа.  Аутор монографије „Међународно такмичење соло певача „Никола Цвејић“ у Руми (2017). Аутор научног рада "Од комада са певањем и пуцањем до прве српске опере" објављеног у Театрону Музеја позоришне уметности Србије (2019). Аутор научног рада „Династија Обреновић у збиркама Музеја позоришне уметности Србије“ и студије „Династија Обреновић и позоришна култура“ објављених од стране Музеја рудничко-таковског краја (2020).  До сада је одржао велики низ предавања која обухватају широк дијапазон тема кулурне историје: историје забаве, позоришног живота, љубавног живота владара као и студиозан преглед живота и дела истакнутих српских сликара: Катарине Ивановић, Уроша Предића и Паје Јовановића.  Био је гостујући предавач на факултету Савремених уметности у Београду, а поред тога предавао је и у Галерији 73 на Бановом брду, Центру за образовање и културу „Божидарац“, Центру за културу Гроцка, Скупштини општини Гроцка, Дому културе Чачак, Културном центру Чукарица, Дому Јеврема Грујића и многим другим. Аутор је и уредник странице Фрагменти прошлости коју тренутно прати близу 120.000 корисника ове друштвене мреже.

Догађај се реализује уз подршку ГО Врачар. 

Top